Z Dobrego Domu Magdy FCI

"Pies jest jedyną istotą na świecie, która bardziej kocha Ciebie, niż samego siebie"

/J. Billings/

  1. pl
  2. en

Z Dobrego Domu Magdy FCI

- hodowla Border Collie

Zwierzęta zawsze były obecne w moim życiu. Od najmłodszych lat, odkąd pamiętam, w moim domu zawsze były psy. Nie wyobrażam sobie życia bez nich. Założenie hodowli "Z Dobrego Domu Magdy" było spełnieniem moich marzeń. Na szczęście mój mąż Piotr i nasze córki Julia i Zuzia podzielają moją pasję.

 

Nasza hodowla powstała wyłącznie z miłości do psów i rasy Border Collie. Jesteśmy domową hodowlą, a nie "fabryką" psów na sprzedaż. Nasze zwierzęta są otoczone miłością i szacunkiem. Wszystkie nasze zwierzęta, bo oprócz psów mamy również koty, które mieszkają z nami w domu, są traktowane jako członkowie rodziny. Dbamy o ich odpowiedni rozwój zarówno psychiczny jak i fizyczny. Uwielbiamy też większe zwierzaki, jesteśmy zapalonymi koniarzami. 

 

Jesteśmy aktywną rodziną, ciężko nas zastać w domu przed telewizorem. Chętnie jeździmy na wycieczki, zarówno samochodowe, piesze jak i rowerowe. Kochamy las i wodę. Ponieważ nie znosimy nudy, często podróżujemy w najróżniejsze miejsca, więc nasze psiaki doskonale odnajdują się w różnych sytuacjach. Dobrze wychowane psy naprawdę nie ograniczają w realizacji najróżniejszych planów - z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi zdarza nam się nocować i pod namiotem i w hotelach, podróżować kamperem, odwiedzać restauracje. Psy towarzyszą nam oczywiście nie tylko w czasie wakacji, czasem zabieramy je ze sobą nawet do pracy. Z racji swojej przyjacielskiej i ujmującej natury, Border Collie są niemal wszędzie mile widziane i budzą niezwykle pozytywne reakcje. Nigdy nie narobiły nam wstydu! W końcu są "Z Dobrego Domu Magdy". 

 

Wystawy psów, na które jeździmy naprawdę często i na których odnosimy liczne sukcesy, traktujemy przede wszystkim jako okazję, aby spotkać się z przyjaciółmi i miłośnikami rasy, z którymi dzielimy naszą pasję. Medale i nagrody sprawiają przyjemność, ale nie są najważniejsze! 

 

A skoro już o wystawach mowa - najczęstsze pytania, jakie słyszymy od osób, które przyszły na wystawę, bo rozważają zakup szczeniaka naszej ukochanej rasy, to te czy Border Collie wymaga aż tak dużo ruchu i czy ma "wbudowane" ADHD. Później z reguły pada pytanie, co zrobiliśmy, że nasze psy są tak spokojne. Wszystko zależy od wychowania! Od najmłodszych, szczenięcych tygodni staramy się tak socjalizować i wychowywać maluchy aby miały wbudowany "wyłącznik ON/OFF". Nasze psy doskonale wiedzą, kiedy jest czas na zabawę, a kiedy na odpoczynek. Dla Borderów wysiłek fizyczny jest tak samo ważny, jak wyzwania intelektualne. Oboje z mężem pracujemy zawodowo, córki chodzą do szkoły, a psiaki w tym czasie zostają w domu. Nigdy nie mieliśmy przypadku, aby w tym czasie zdemolowały nam dom. Owszem, psy tej rasy mają skłonności do ADHD, ale to, czy problem się ujawni, zależy przede wszystkim od tego, jak zostaną wychowane.

 

Bardzo dużą wagę przywiązujemy do wyboru domów, do których trafią szczeniaki z naszej hodowli. Nie wyobrażamy sobie, żeby sprzedać psa komuś, kogo nie mieliśmy okazji wcześniej poznać i co do kogo nie będziemy mieli przekonania, że zapewni psu dobry dom. Nasze psy są "z dobrego domu" i do dobrych domów chcemy aby trafiły. I tak poznajemy nowych przyjaciół, bo Border Collie zbliża ludzi :)

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych rasą Border Collie.