Brenda to suczka o niesamowitym uroku, nastawiona na współpracę i kontakt z człowiekiem. Z jednej strony jest cudownym przytulakiem, a z drugiej – ma bardzo mocy charakter, jest stanowcza i pewna siebie, ale jednocześnie jest myśląca i nie jest porywcza. Potrafi wytrwale pracować, trenować, a jednocześnie umie się wyciszać i odpoczywać. Jest też doskonale posłuszna i nie wykazuje żadnych fiksacji.

Urodę Brendy i jej umiejętności zaprezentowania atutów doceniliśmy je nie tylko my. Brenda zdobyła dziesiątki złotych medali na wystawach krajowych i międzynarodowych w Polsce i za granicą, zdobywała wielokrotnie nie tylko tytuły Najlepszego Psa w Rasie (BOB – Best of Breed), ale też stawała na podium na finałach wystaw. Brenda jest Championem Polski oraz Championem i Grand Championem Rumunii.
Vigo to pies, którego chyba nie trzeba przedstawiać nikomu, kto interesuje się rasą i liniami Show Border Collie w Polsce. To pies o wybitnej urodzie, niezwykłej szacie, a jednocześnie o bardzo zrównoważonym i stonowanym charakterze, o co u Borderów niełatwo. To wzór psa rozważnego, opanowanego, skoncentrowanego, opiekuńczego, potrafiącego odnaleźć się w każdej sytuacji. To jednocześnie mocny samiec, ale też pies o wybitnej empatii i wyczuciu sytuacji i… pieszczoch. Vigo nie wykazuje agresji, jest niezwykle posłuszny i karny, lubi dzieci. Doskonale dogaduje się z innymi psami, nie eskaluje konfliktów. Ale przede wszystkim – przy bezpośrednim kontakcie trudno się w nim nie zakochać.

Dla Vigo „tacierzyństwo” to nie pierwszyzna, ma już sporą gromadkę udanych, pięknych, zdrowych i cudownych z charakteru dzieciaków, spośród których część poszła w jego wystawowe ślady, odnosząc duże sukcesy.

Vigo przyjechał do nas z Hiszpanii i poszedł w ślady swoich wybitnie utytułowanych i docenianych na świecie przodków – sam w swoim dorobku ma już tytuły Interchampiona, Championa Polski, Młodzieżowego Championa Rumunii, Championa Litwy, Championa Czarnogóry, Grand Championa Czarnogóry, Championa Kosowa, Grand Championa Kosowa, Chamipona Bałkan, był nominowany na wystawę CRUFTS.
A jeśli chodzi o typowo borderowe talenty, to Vigo zaliczył Test Predyspozycji Pasterskich FCI NHAT.
Zarówno Brenda, jak i Vigo są psami zdrowymi i przebadanymi na niemal każdy dostępny obecnie sposób – mają wykonane pełne badania stawów pod kątem dysplazji potwierdzone międzynarodowymi certyfikatami, komplet badań genetycznych, okulistycznych, kardiologicznych – ich wyniki znajdą się w teczkach, które trafią do wyprawek maluchów.
Vigo i Brenda to psy, z którymi zjeździliśmy kawał świata, ale też towarzyszą nam one na co dzień – potrafią zachować się w mieście, wśród ludzi, wśród innych zwierząt, w zupełnie nowych dla nich miejscach. To para, którą bez obaw możemy zabrać ze sobą dosłownie wszędzie.
Spodziewamy się więc dorodnych szczeniąt z linii show, o wybitnych predyspozycjach wystawowych (urodzie, opanowaniu), ale też o cechach, dzięki którym powinny doskonale sprawdzić się w roli psów rodzinnych. Znając charakter Vigo, jesteśmy też przekonani, że przynajmniej część z nich będzie miała też zadatki na psich terapeutów.

Z Dobrego Domu Magdy FCI

Mamy szczenięta :) W dniu 03/04/2024 Brenda urodziła 5 ślicznych i zdrowych szczeniąt

Mamy 4 chłopaków 2 czarno-białych i 2 niebiesko-białych i 1 czarno-białą księżniczkę :)

  1. pl
  2. en

Z Dobrego Domu Magdy FCI

- hodowla Border Collie